سونامی در تولید آثار ادبیات پایداری قزوین

سونامی در تولید آثار ادبیات پایداری قزوین
مدیر حوزه هنری استان قزوین گفت: در دو سال اخیر تولید و اجرای پروژه های ادبیات پایداری 200 درصد رشد داشته و هم اکنون 16 اثر در دست تهیه و 9 اثر مکتوب نیز آماده رونمایی شده است.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴
کد خبر :  ۱۶۲۷۹۵

یکشنبه شب در مراسمی با حضور براتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی صباغی شهردار، روزبه استاندار اسبق، سرهنگ محمد امیری مقدم مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، محمدرضا امامقلی مدیر حوزه هنری قزوین، موسوی مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، آیین رونمایی از کتاب «س» سیری در سرشت، سرگذشت و سرنوشت شهید سید حسن موسوی نوشته سودابه حسینی همسر شهید در قزوین رونمایی شد.

مجمدرضا امامقلی مدیر حوزه هنری استان قزوین در این مراسم که در سالن شهید امامی استانداری برگزار شد اظهارداشت: در حوزه هنری استان ادبیات پایداری را جدی گرفته ایم و در حال‌حاضر ۱۶ اثر در این عرصه در دست تهیه و ۹ اثر نیز آماده رونمایی شده است.

وی بیان کرد: کتاب (س) یک مورد از کارهای ارزشمندی است که امروزرونمایی می شود که مطالعه آن بسیار روشنگر و تاثیرگذار است.

امامقلی یادآورشد: باید اذعان کرد تولید محتوا و پروژه های ادبیات پایداری در دو سال اخیر در حوزه هنری استان قزوین تا ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیر حوزه هنری استان قزوین اظهارداشت: در کنار کتاب‌های منتشر شده از جمله روزهای پیامبری، برزخ نوجوانی که رونمایی شد اعلام می کنیم؛ همچنان بشدت نیاز داریم با تلاش بیشتر «یخ های ادبیات پایداری» را با سرعت بیشتری آب کنیم تا شاهد یک سونامی در تولید آثار ادبیات پایداری باشیم.

این مدیر فرهنگی گفت: دست نیاز به سوی خانواده معزز شهدا دراز می کنیم و انتظار داریم به ما کمک کنند تا خاطرات زیاد و ارزشمندی که در سینه دارند را ثبت و ضبط کرده و این شهدای والامقام را به دیگران معرفی کنیم.

وی افزود: باور داریم بیان خاطرات شهدا توسط خانواده معزز آنها کمی دردناک و یادآور خاطرات تلخی است اما چاره ای نداریم برای روایت درست وقایع و خاطرات جنگ بشتابیم تا جریان مخالف و بیگانگان و بدخواهان با تحریف واقعیت‌ها موجب آسیب زدن به جایگاه والای شهدا نشوند.

 

از نگارش کتاب"س" و آنچه حاصل شده راضی هستیم

در ادامه سودابه حسینی همسر شهید گفت: این کتاب در دو بخش تالیف شده که بخش اول خاطرات همسر شهید و اطلاعات قبل و بعد از شهادت و نقش شهید در زندگی است و بخش دوم دوران مفقودالاثر شدن و روزهایی که پشت سر گذاشتیم که بعد از۴۰ سال توانستیم آن را جمع آوری کنیم.

وی بیان کرد: از نگارش کتاب و آنچه حاصل شده راضی هستیم زیرا آنچه در ذهن داشتم به نگارش درآمد و امیدوارم برای خوانندگان تاثیرگذار باشد و بدانند یک خانواده شهید بعد از شهادت همسر چه مشکلاتی دارد و باور کنند که بهای سنگینی داده ایم که نمی توان از آن براحتی گذشت و بازگو کردن آن می تواند روشنگر باشد.

ارسال نظر